Real estate

Development znamená rozvoj

 

V sektore real estate sa zameriavame hlavne výstavbu bytov, administratívy, retailu, prípravu území pre individuálnu výstavbu. V rámci skupiny WEON sme schopní zabezpečiť komplexný developerský proces od investičného zámeru cez ideový návrh, manažment výstavby, predaj a prenájom až po správu zrealizovaných projektov.

 

 

Real estate v číslach

 

115 000 m²
kancelárií a obchodných priestorov

850
domov a bytov

10
zrealizovaných projektov


Referencie


Zrealizované projekty

Retro Shopping & Living

Odvážny polyfunkčný objekt v bratislavskom Ružinove ponúka netradičnú kombináciu bývania, športovania a pohodlného nakupovania v atraktívnych obchodných priestoroch. Retro prinieslo do lokality Trávniky nový život a komplexnú občiansku vybavenosť. Návštevníci si tu môžu vybrať z 89 obchodov, reštaurácií, kaviarní, moderného fitness centra či zdravotníckych zariadení. Polyfunkčný objekt zároveň ponúka bývanie v 355 bytoch v pešom dosahu jazera „Rohlík“ v tichom prostredí zabývaného sídliska blízko k školám, škôlkam a k zdravotníckym zariadeniam. Projekt RETRO zaujme architektonickým stvárnením a použitými materiálmi s dominantnou vežou s krásnym panoramatickým výhľadom na Bratislavu. Projekt Retro získal v roku 2011 ocenenie ABF Slovakia Stavba roka za originálne urbanistické a architektonické riešenie stavebného diela.

Octopus

Neprehliadnuteľný úspešný projekt OCTOPUS HABITAT patrí k tým, ku ktorým sa spoločnosť hrdo hlási. Bizarná polyfunkčná stavba v Bratislave sa nachádza na rohu Mraziarenskej a Záhradníckej ulice. Dômyselne horizontálne a vertikálne členený objekt so 160 bytmi a obchodnými priestormi, s komfortnou podzemnou garážou a nápaditou záhradou vo vnútrobloku ponúka svojim obyvateľom príjemné bývanie v mestskom prostredí. Netradičné sú recepcie pri vstupoch do objektu, drevené mostíky v záhrade, farebne koncipované celopresklené loggie ako i zaujímavý architektonický detail – ľahké kovové visuté lavičky so sklenými zábradliami spájajúce niektoré hmoty objektu. Odborná verejnosť stavbu ocenila Cenou Dušana Jurkoviča za rok 2007.

Čierna voda Triangel

Projekt Čierna Voda TRIANGEL sa nachádza v rozvíjajúcej sa lokalite neďaleko Chorvátskeho Grobu a Vajnor, na území nazývanom Čierna Voda v blízkosti hlavného mesta Bratislavy s dobrým dopravným napojením autom ako aj mestskou hromadnou dopravou. Projekt Triangel priniesol pre svojich klientov 149 rodinných domov s možnosťou výberu zo 4 typov, 36 dvojdomov, 38 radových domov a 78 bytov v troch nízko podlažných bytových domoch na celkovej ploche cca 18 ha. Netradičná urbanistická kompozícia trojuholníkového tvaru rešpektujúca prírodné danosti lokality, veľkoryso realizované komunikácie, funkčný odvodňovací systém vytvárajú pre obyvateľov kvalitné životné prostredie so zachovaním intimity vnútroblokových priestorov.

3angel

Projekt priniesol ponuku obľúbeného bývania v bytoch v areáli Čierna Voda Triangel. Dvojpodlažný bytový dom ponúka dovedna 24 efektívne koncipovaných bytov. Od štartovacích jednoizbových bytov vo výmere 35 m2 až po trojizbové byty s výmerou 73 m2, kde si útulný domov za prijateľnú cenu môže vytvoriť aj rodina s dieťaťom.  Balkón, terasa alebo záhrada, exteriérové parkovacie státie sú samozrejmosťou. Byty na prízemí vďaka záhrade patriacej k bytu ponúkajú charakter bývania v rodinnom dome.

Mestské vily Koliba

Komplex Mestských víl na Jeséniovej ulici v Bratislave na Kolibe je typ mestského vilového bývania, ktorý obsahuje 71 bytov, od dvojizbových po veľkoryso riešené strešné „penthousy“ s terasami vo vyššom štandarde. Pozitívom projektu je citlivé zasadenie mestských víl do terénu a vytvorenie modelu vyslovene komorného bývania v menších objektoch, ku ktorým obyvatelia silno inklinujú.

Aktuálne projekty

Čunovo Living

Čunovo Living je nový rodinný rezidenčný projekt, ktorý sa nachádza na juhozápadnom okraji Čunova iba 20 minút cesty autom z Bratislavy.
Variabilný Projekt ponúka 3 typy bývania – 6 identických viladomov, z ktorých každý pozostáva z dvoch trojizbových bytov s predzáhradkami na prízemí a jedného štvorizbového bytu s veľkou terasou na poschodí. 22 variabilných stavebných pozemkov výmer od 460m² až po 840 m², určených pre individuálnu výstavbu rodinných domov s vybudovaným kompletným dopravným napojením, chodníkmi a inžinierskymi sieťami a 2 trojpodlažné identické bytové domy, každý po 18 bytov s možnosťou parkovania v podzemnom podlaží aj na teréne. Bytové domy sú zložené z vhodného mixu jedno, dvoj, troj a štvorizbových bytov, pričom každý byt má balkón. Byty na najvyššom podlaží majú veľkopriestorové terasy a byty na prízemí zase terasy s malou prislúchajúcou záhradkou.

Moskowska Residence

Galvaniho V